Küçük Bir Banyo Nasıl Dekore Edilmeli?

Eğer küçük bir banyoya sahipseniz dekor tercihlerinizle alanınızı daha kullanışlı ve daha büyük görünümlü olmasını sağlayabilirsiniz. Küçük Bir Banyo Nasıl Dekore Edilmeli dediğimizde akla ilk gelen aynalar ve ışıktır. Sarı ışık yerine beyaz ışık tercih edilebilir. Aydınlatma gücü daha yüksek olan beyaz ışık sayesinde ortamı daha büyük ve daha ferah gösterebilirsiniz. Ayna olarak büyük çerçeveli aynalar yerine dekoratif objeler olan parçalı küçük aynalar tercih edilebilir. Parçalı küçük aynalar ortama derinlik katar. Bu sayede de alan daha büyük görünür.

Banyo Mobilyaları

Dolap olarak açık renk ve tek kapak olan dolaplar tercih edilebilir. Hem havluluk hem de lavabo dolabını L şeklinde monte edebilirsiniz. Uzun tek kapak sayesinde alan yüksekliği kazanırsınız. Küçük alt dolap sayesinde alan genişliği kazanırsınız. Lavabo üstü aksesuarları küçük banyolarda pek tercih edilmez. Alanı daha kalabalık ve göz yorucu gösterir. Bunun yerine içinde canlı renkler olan küçük tek paspaslar tercih edilebilir. Çok karışık olmayan ve içinde en canlı rengin daha belirgin olduğu modeller ortama renk katar. Mobilya rengi tercihinde öncelikle beyaz tercih edilmelidir. Temizlik açısından daha kolay olan bir renk tercih etmek isterseniz muhakkak en açık tonda kahverengi tercih edin. Koyu renkler hem daha karanlık hem de daha küçük bir görünüm verir.

Bir önceki yazımız olan Mavi Mutfak Modelleri başlıklı makalemizde Dekorasyon, mavi rengi ve Mutfakta mavi rengi hakkında bilgiler verilmektedir.

Check Also

Dekorasyonda Mutfak Düzeni

Mutfak oturma alanı, sigara içme alanı ve yemek pişirme, yemek yeme alanları olmak üzere değişik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*