Küçük Mutfak Dekorasyonu

 

Hayatımızın büyük bir kısmının geçtiği mutfaklar bittabi ferah olmalıdır, böylelikle yaptığımız yemekleri severek ve isteyerek yapar daha lezzetli yiyeceklere imza atmış oluruz. Fakat mutfağı küçük olan insanların bu amaca ulaşabilmesi için yapmaları gereken bir ön adım var, o da mutfaklarını olduğundan daha geniş göstermek. Aslında bu oldukça basit, birkaç ışık ve renk hilesiyle çözülebilecek durumu çoğumuz yapmadığından boğucu yerlerde yemekler hazırlamaktayız. O yüzden bu yazımızda, küçük mutfak sahiplerine yardımcı olabilmek için birkaç küçük mutfak dekorasyonu tüyosunu sizlerle paylaşacağız.

Mutfak kapısını daha fazla alan işgal etmesine izin vermeyin!

parlak beyaz Küçük Mutfak Dekorasyonu

Elbette ki, kapı, açılmak için belli bir miktarda yer ister ve siz de bu yeri kullanamaz, kapı açık olduğu sürece olduğundan daha da küçük bir mutfakta çalışmak zorunda kalırsınız. Aslında çözüm basit: kapınızı sökün! Klasik kapı yerine taktıracağınız raylı yahut sürgülü kapılar alandan tasarruf etmenizi sağlayacaktır!

Mikro bir mutfak için mikro eşyalar!

Mutfağınız küçükse, büyük elektrikli aletlerin yanına dahi yaklaşmayın. Şirinler için bir buzdolabı büyük olacaktır! Olabildiğince küçük elektronikli eşyalar, mutfağınızın boyuna uyacak, daha toplu ve perspektif açısından daha uyumlu bir mutfak ortaya çıkacaktır!

yeni Küçük Mutfak Dekorasyonu

“Kesin ip var!”

                Mutfağınızı daha büyük gösterecek illüzyonlar kullanmanız, aslında bir alan kazandırmamasına rağmen daha büyük bir mutfakta olduğunuzu hissetmenize neden olacaktır. Dolaplar altında kullanılacak LED ışıklandırmalar, pencere karşılarına yerleştirilecek aynalar ve büyük pencereler bu amaca hizmet edecektir!

Raflar kurtarıcınız olabilir!

                Kullanabileceğiniz, açık ya da kapalı, her alanda raf kullanmanız hem küçük bir mutfağa işlevsellik ve pratiklik kazandıracak, hem de alan tasarrufu sağlayacaktır. Günümüzde buzdolabı üstüne magnetlerle tutturulan raflar oldukça sıra dışı ve akılcı bir yöntem olarak biliniyor, bilginize!

Bir önceki yazımız olan Beyaz Mutfak Dolapları Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Check Also

Dekorasyonda Mutfak Düzeni

Mutfak oturma alanı, sigara içme alanı ve yemek pişirme, yemek yeme alanları olmak üzere değişik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*