Küçük Mutfak Modelleri

 

Pek çok ev hanımının en büyük sıkıntılarından bir tanesi, vaktinin büyük bir kısmını geçirdikleri mutfaklarının yeterince büyük olmamasıdır. Küçük mutfakta hareketler kısıtlanır, küçük karmaşıklıklar büyük dağınıklıklara dönüşebilir. Bu sebeple de küçük mutfakları hem kullanışlı hem de büyük mutfaklara dönüştürebilmek için neler yapılması gerektiğinden ve çeşitli küçük mutfak modellerinden bahsedeceğiz.

Pratik fikirler

lila L Mutfak Modelleri

Öncelikle bir mutfakta en önemli faktör mutfak dolaplarının ve duvarların rengidir. Bu konuda beyaz rengi tavsiye edebiliriz.  Kolay temizlenebilen mutfak dolabı malzemelerinden kullanırsanız bu size temizlik açısından avantaj sağlayacaktır. Ayrıca beyaz renk mutfağınızı hem olduğundan daha büyük hem de daha şık gösterecektir.

Mutfak dekorasyonunda dikkat etmeniz gereken bir diğer ayrıntı ise aydınlatmadır. Küçük alanlarda beyaz renkli ampuller kullanmanız daha iyi olacaktır. Ayrıca küçük mutfaklarda duvarların iyi değerlendirilmesi gerekir. Duvarlarda kullanılmak üzere şık tasarımlı raflar ve tabaklıklar size hem pratiklik katacak hem de daha estetik bir görüntü sağlayacaktır.

Mutfakta kullanılmayan küçük alanlar mutfağınızın kullanım alanını daha da daraltacaktır. Bu alanlar için gizli dolaplar ve katlanabilir ürünler kullanmanız mantıklı olacaktır. Ayrıca normal kapı yerine sürgülü kapı ve ya şık bir perde ile mutfakta kullanım alanını genişletebilirsiniz.

krem rengi Klasik mutfak modelleri

En şık modeller

Mutfakta kullanılan buzdolabı, bulaşık makinesi fırın gibi eşyaların yerleri de oldukça önemlidir. Bu eşyalar her an ulaşabileceğiniz yerlerde elinizin altında olmalı fakat gereksiz yer kaplamamalıdır. Bunun gibi ayrıntılarla dolu küçük mutfak dekorasyon fikirlerini siz de en iyi hizmet ve en uygun fiyatlarla elde edebilirsiniz. Hemen gelin küçük mutfak modelleri arasında evinize en uygun olanını seçin.

Bir önceki yazımız olan Beyaz Mutfak Dolapları Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Check Also

Dekorasyonda Mutfak Düzeni

Mutfak oturma alanı, sigara içme alanı ve yemek pişirme, yemek yeme alanları olmak üzere değişik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*