Küçük Mutfaklar için Öneriler

Bir evin en çok kullanılan bölümü olan mutfaklar,  adeta bayanların yaşam alanlarıdır. Bir evin en çok mutfağına önem veren bayanlar küçük mutfakları çok sevmez iken mecbur kalmak zorunda kalıyorlar. Eğer sizde küçük bir mutfağa sahipseniz ve mutfağınızı daha fonksiyonel, güzel bir alana çevirmek istiyorsanız düşük bütçeli mükemmel öneriler sunmak istiyoruz.

Küçük Koridorlar ile Mutfağınızı Rahat Kullanın

İnce ve uzun bir mutfak koridoru oluşturarak mutfağınızdan ekstra verim alabilirsiniz. Bu şekilde hazırlayacağınız mutfağınızda daha çok kullanacağınız alan açacağınız gibi modern bir görünüme de kavuşmasını sağlayabilirsiniz. 36 veya 42 cm genişliğinde alabileceğiniz L şeklinde mutfak masaları ile renk katabilirsiniz.

Küçük Mutfaklar için Koridorlar

Mutfağınızın ortasına kuracağınız bu dekoratif masayı aynı zamanda eşyalarınızı depolayacağınız bir alan olarak da kullanabilirsiniz. Mutfak koridoru olarak oluşturacağınız masanın altında yer alacak dolaplara tüm eşyalarınızı koyabilirsiniz.

Restaurant Mantığı Artık Ev Mutfaklarında

Genelikle restaurantlarda yer alan küçük masalar artık evlerde de trend olacak. Mutfağınızı daha aktif bir şekilde kullanabilmek için restaurantlarda tedarik deposu olarak adlandırılan küçük kare masaları sizde mutfağınıza yerleştirebilirsiniz. Paslanmaz çelikten oluşacak olan bu mutfak masaları uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılabilecek.

Küçük Mutfak Dekorasyonu

Restaurantlarda yer alan bu küçük ve dar orta masalarını gerek eşyalarınızı gerekse de tencere ve tava gibi mutfakta en çok kullandığınız eşyalarınızı koyabilirsiniz.

Mutfak için Askılıklar

Mutfakların en modern ve gösterişli ve aynı zamanda en kullanışlı hali kuşkusuz ki askılıklar sayesinde karşımıza geliyor. Birbirinden güzel renklere sahip olacak olan duvar askılıkları sadece kaşıkları değil aynı zamanda tavalarınızı da taşıyacak.

Mutfak için Askılıklar

Bir stand üzerine paralel olarak yerleştireceğiniz mutfak askılıkları dolaplarda yer tutan tüm kalabalığı alacak ve modern bir mutfak tasarımına sahip olmanızı sağlayacak. Ülkemizde mutfaklar için hazırlanan askılıkları bulabileceğiniz mağazalar ise İKEA ve Koçtaş mağazaları. Uygun fiyatlara alabileceğiniz mutfak askılıkları ile hem küçük mutfağınızı daha aktif kullanabilir hem de dikkat çekici bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Gösterişli Mutfak Halı Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Check Also

Dekorasyonda Mutfak Düzeni

Mutfak oturma alanı, sigara içme alanı ve yemek pişirme, yemek yeme alanları olmak üzere değişik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*