L Mutfak Modelleri

 

Bu yazımız siz bayanlar için! Zamanınızın birçoğunu geçirdiğiniz mutfağın eğlenceli ve şık olmasını istemez miydiniz? Ferah bir alanda hazırlayacağınız yemekler daha bir lezzetli olacaktır elbette. Eğer orta boy ve büyük, ya da alan açısından müsait küçük bir mutfağa sahipseniz L mutfak modelleri bu lezzeti sizlere sunuyor!

Nedir, ne değildir?

lila L Mutfak Modelleri

Adından da anlaşılacağı üzere, mutfak duvarlarından birinin tamamı, diğerinin ise yarısını ya da daha azını işgal edip “L” görünümü oluşturan bu model, tezgâh üstüne kurulu mutfak dolapları ve tezgâh altına kurulu çekmece ve dolaplarla, kişiyi dağınıklıktan kurtaracak her detayı bünyesinde barındırıyor.  Dolap malzemesinde akrilik ya da ahşap seçimler, daha şık mutfaklar oluşturuyor.

Dikkat etmeniz gerekenler

hazır L Mutfak Modelleri

                L mutfak, hayat kurtarıcı bir seçenek olmasına rağmen, yanlış tercihler tam bir karmaşaya sebebiyet verecektir. Model için tercih edilen koyu renkler, küçük mutfakları olduğundan daha küçük gösterecek ve mutfağınız boğucu ve çekilmez bir yer halini alacaktır. Bu yüzden küçük mutfaklarda daha açık renkler seçilmeli, eğer büyük bir mutfağa sahipseniz koyu renkler tercih edilmelidir. Bunun dışında buzdolabı için kullanılacak kapaksız bir dolap, ankastre ürünlerin de bir arada tutulmasıyla birlikte mutfağınızdaki düzeni pekiştirecektir.  Unutmayın ki L mutfak modelleri, mutfak içerisindeki düzeni ve ferahı sağlamak amacıyla var olmuşlardır. Bu amaca ters düşen ufak dokunuşlar mutfağınıza karmakarışık ve hoş olmayan bir görünüm verecektir.

Bir önceki yazımız olan Beyaz Mutfak Dolapları Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Check Also

Dekorasyonda Mutfak Düzeni

Mutfak oturma alanı, sigara içme alanı ve yemek pişirme, yemek yeme alanları olmak üzere değişik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*