Lüks Mutfak Modelleri

 

Hayatının hiçbir ayrıntısında lüksü ve ihtişamı elden bırakamayanlar için, evinizin her alanında bu görkemi sunmak mevcut. Büyük bir mutfağınız varsa, yapacağınız renk ve eşya seçimleri yemek hazırlarken bile görkemli olmanıza imkân sağlıyor. Artan isteğe yönelik, firmalar da birçok ürün çeşidi çıkarmakta. Biz de sizin için bu lüks mutfak modellerini derledik:

Sade bir tasarımın lüks olamayacağı koca bir yalan!

kırmızı beyaz L Mutfak Modelleri

                Lüks dendiğinde akla gelen renkler ve eşyalar düşünüldüğünde, kimse sade modellerin de bunu yansıtabileceğini düşünmez! Ama yıllar içinde birçok algıyı değiştiren dekorasyon trendleri, bu algıyı da yerle bir etmiş durumda! Artık lüks dediğimizde, altın renkli, işlemeli, heybetli eşyalardan çok; sade, tek renk, özellikle mat dolaplar, ankastre beyaz eşyalar geliyor. Aslında beyaz eşya demek de yanlış olacak, çünkü beyaz yerine kullanılan renkli ve özellikle siyah buzdolapları, ocaklar, davlumbazlar, lüks mutfakların vazgeçilmezi durumunda. İhtişam ve asilliğin rengi olan mor da, mutfaklarda vazgeçilmeyen renkler arasında. Lakin naçizane tavsiyemiz, daha sıcak ve hareketli renkleri azami derecede kullanmanız, siyah, gri ya da beyaz gibi renklere ağırlık vermeniz olacaktır. Böylelikle mutfağınızda yakaladığınız lüksü ağırbaşlı bir biçimde sunabileceksiniz.

beyaz L Mutfak Modelleri

Klasik lüks mutfak modelleri de unutulmuş değil

                Her ne kadar sadelikle yakalanabilecek lüks bir kenarda dursa da, klasik lüks anlayışının cazip geldiği birçok insan da mevcut. İşlemeli ve inanılmaz detaylı musluklar, lavabolar; mutfak aydınlatmasında kullanılan gösterişli avizeler, her türlü teknolojiyi göz önünden kaldıran kapaklı ahşap dolaplar, bir şatonun mutfağı kadar görkemli ve ihtişamlı duruyor. Bu mutfaklarda, ocak genellikle duvar içine oyulmuş ve baca detayına da sahip olan bir yerin içinde sunulurken, karşılıklı mutfak dolapları arasına oluşturulmuş ayrı bir tezgâhta yemek hazırlama işlemi hallediliyor. Tabii ki her zevke hitap etmeyecek olan bu lüks mutfak modeli, meraklısı için çok hoş bir görüntü oluşturuyor.

Bir önceki yazımız olan Beyaz Mutfak Dolapları Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Check Also

Dekorasyonda Mutfak Düzeni

Mutfak oturma alanı, sigara içme alanı ve yemek pişirme, yemek yeme alanları olmak üzere değişik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*