Modern Yemek Odaları Modelleri

Yemek odası takımları bir dönem çeyizlerin ve evlerin adeta vazgeçilmezleri arasında iken bir süre sonra eski popülerliğini yitirmişti. Ne var ki her alanda olduğu gibi mobilya ve dekorasyon alanında da dönem dönem yaşanan geri dönüşler yemek odası takımlarının tekrar ev dekorasyonunda adeta bir yıldız haline gelmesini sağlamıştır. Tabi ki bu geri dönüş birebir olmamış ve yemek odası modellerinde modern çizgiler ağırlık göstermeye başlamış, klasik takımlardan ziyade daha modern çizgiler kataloglarda yerini almış bulunuyor. 
Özelikle açık renklerin (krem, bej, açık kahve) hakim olduğu modern yemek odası modelleri daha fazla tercih ediliyor. Bir yemek odası takımında elbette ki olmazsa olmazlardan bir tanesi yemek masası ve sandalyeler. Modern yemek odası modellerinde eskiye en sadık kalınan noktalardan bir tanesi genel anlamda masa ve sandalyelerde ahşap tercih ediliyor olması. Modernleşme ile mobilya sektöründe pek çok alanda metal, plastik ve bambuya geçiş olsa da yemek odaları bu akımdan çok da fazla etkilenmemiş görünüyor.

Birbirinden çok farklı desen ve renk seçenekleri olan deri yada kumaş kaplamalarla tamamlanan masa ve sandalyeler çeşitli mobilyalarla desteklenerek şık bir takıma dönüştürülüyor. Yemek odasında olmazsa olmazlardan bir tanesi de gümüşlük olarak adlandırılan mini vitrinlerdir. Genellikle en şık mutfak takımlarının adeta sergilendiği bu gümüşlükler yemek odası takımlarına ayrı bir hava katıyor. Bunun yanı sıra pek çok yemek odası takımında takıma uygun konsollar da yerini almış. Modern yemek odası modelleri özellikle de american mutfak tarzının yaygınlaşması ile neredeyse ev dekorasyonunun vazgeçilmezi haline geldi. Pek çok farklı model seçeneğinin olması sayesinde zevkinize ve evinize en uygun modern yemek odası takımını bulabilmeniz çok kolay.

Bir önceki yazımız olan Amerikan Mutfak Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Check Also

Dekorasyonda Mutfak Düzeni

Mutfak oturma alanı, sigara içme alanı ve yemek pişirme, yemek yeme alanları olmak üzere değişik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*