Mutfak Dolabı Renkleri

 

Mutfak dolaplarında her ne kadar eski yıllarda standart renkler kullanılsa da, günümüzde, mutfak dolabı renkleri dediğimizde pek çok farklı ton bulabilmek mümkündür. İlk olarak sade ve düz tasarımlara yer vermek gerekirse bilgiler şöyledir.

Beyaz mutfak dolapları

küçük Klasik mutfak modelleri

Beyaz huzurun ve aydınlığın simgesi olurken, ışığı en iyi şekilde yansıtan bir renk olabilir. Tabi ki ana parça beyaz olarak tercih edilirken, kapaklarda farklı renklerde kullanılabilir. Elbette ki beyaz ile bir uyum içerisinde olması gerekmektedir.

Siyah ve gri dolaplar

Ankastre mutfak eşyaları ile iyi bir uyum sağlayacak olan siyah ve gri mutfak dolapları, 2016 konseptleri içerisinde yer alabilir. Biraz daha renkli modeller istiyorsanız, turkuaz, yeşil ve kırmızı mutfak dolabı renkleri tercih edebileceklerinizden bazıları

Desenli mutfak kapakları

farklı Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Mutfak dolabı modüllerinde kullanılan pek çok farklı desenli kapak tasarımı da bulunuyor. Belirli bir çizgisel düzen ile beyazın üzerine gri işlemeler ilgi çekiyor. Yine bunların yanı sıra gümüş gri simli mutfak kapakları da bulunurken, geometrik desenli kapaklara da ulaşabilirsiniz.

Parlak yüzeyli

Balon kapak olarak adlandırılan kapak seçeneklerinden birisi parlak yüzeyli olanlardır. Hem şıklık hem de modernliği bir arada tutarken temizleme kolaylığını da kullanıcılarına sunuyor. Gayet şık ve kullanışlı olan bu tasarımlar, 2016 konseptlerinde bayanların en fazla tercih ettiklerinden birisi. Yine kullanılan krom, alüminyum ve çelik kapak kulpları da tamamlayıcı özellikleri arasında.

Bir önceki yazımız olan Beyaz Mutfak Dolapları Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Check Also

Dekorasyonda Mutfak Düzeni

Mutfak oturma alanı, sigara içme alanı ve yemek pişirme, yemek yeme alanları olmak üzere değişik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*