Picture_12 002

Mutfak Örnekleri

 

Mobilya sektörü yıllardır gelişim sağlarken, mutfak örnekleri her ne kadar standart modellerden tercih edilse de, bilmediğiniz pek çok farklı model olabilir. Bunlar arasında olan vintage tasarımlar, eskitme görünümlü modeller kapsamında yer alıyor. Sizlerde artık her evde bulunan mutfakların yerine, bunlardan tercihlerinizi gerçekleştirerek farklı bir yansıtımı ortaya koyabilirsiniz.

Vintage mutfaklar

küçük Klasik mutfak modelleri

Vintage mutfaklar genel olarak,  krem ve bej tonlarında tercih edilir. Eski yılların izlerini taşıyan tasarımlara sahip olurken, top şeklinde kulpları bulunabilir. Yine dolap kapakları sade desenlere sahip olurken, dikdörtgen şeklinde kabartmaları sizlere eşlik edebilecektir.

Masa ve sandalyeler de yine eskitme olarak kullanılırken, yerler de bu tonlara uygun olan bir parke ile kaplanabilir.

İtalyan tarz mutfak

gösterili Klasik mutfak modelleri

Eğer ki mutfak örnekleri arasında olan modern tasarımlara göz atmak istiyorsanız, İtalyan tarzı iyi bir seçim olabilir. Siyah, beyaz ya da kırmızı renk seçimleri, en iddialı seçenekler arasında. Bükümleri ve kesim detayları ile ilgisini üzerine toplayan İtalyan mutfaklar, ahşap tonlarının en koyu hali ile alüminyum aksesuarlar ile bir uyum sağlamaktadır. Mutfak tezgâhının arka tarafında kullanılan ankastre dolapların yanı sıra, iki hazneli mutfak tezgâhı, şık bir tasarımla karşınıza çıkıyor.

Amerikan tarz

Yine salon ve mutfağı bir arada görebileceğimiz başka bir tasarım ise Amerikan tarzı. Genel olarak stüdyo dairelerde kullanılan bu modellerde, salon ve mutfak çeşitlerinde bar tipi tezgâhlar kullanılıyor. Bu geçişte kullanılan spot lambalar ise, aydınlatma konusunda sizlere yardımcı oluyor.

Bir önceki yazımız olan Beyaz Mutfak Dolapları Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Check Also

Dekorasyonda Mutfak Düzeni

Mutfak oturma alanı, sigara içme alanı ve yemek pişirme, yemek yeme alanları olmak üzere değişik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*