Mutfak Tezgahları

 

Bu sıralar mutfağınızda yenilik yapmayı düşünüyorsanız, bu yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü birazdan, mutfak tezgahları çeşitleri, özellikleri ve fiyatlarından bahsedeceğiz.

Tezgah Çeşitleri ve Fiyatları

ucuz Mutfak Tezgahı Modelleri

Mevcut piyasada en çok tercih edilen tezgahlar; çimstone, granit, belenco ve mermer olmak üzere 4 çeşittir. Her birinin kendine has özellikleri, avantajları bulunmaktadır. Çimstone tezgahlar kendi içinde 10 dan fazla çeşidi barındırmaktadır. Fiyatı 285 Türk Lirasıdır. Granit tezgahlar kendi içerisinde 20 adet farklı tezgahı bulundurmaktadır. Fiyatları 165 ila 345 Türk Lirası arasında değişmektedir. Belenco’da toplamda 30 çeşit farklı tezgah bulunmaktadır ve fiyatları 315 ila 385 lira arasında değişkenlik göstermektedir. Mermer tezgahlar standarttır, fiyatları 150 – 450 TL civarıdır.

Özellikleri Neler?

siyah Mutfak Tezgahı Modelleri

Mermer tezgahlar klasik severlerin tercihi olmaktadır. Kırılma ve çizilme olasılığı vardır. Bununla birlikte su ve ısı geçirmemektedir. Bu da uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Granit tezgahların avantajı ise kolay temizlenebilme ve ısıya dayanıklı olmasıdır. Bir diğer avantajı ise desen olarak göze hitap edebilmesidir. Belenco ve Çimstone tezgahların yapım maddesi kuvarstır. Kuvars doğadaki en sert malzemelerden biridir. Bu sebeple bu tezgahlar oldukça dayanıklı olurlar. Bununla birlikte çizilmezler, leke tutmazlar, kolay temizlenebilirler.

Sizin Tezgahınız Hangisi?

Bu bilgiler ışığında kullanacağınız tezgahı kolaylıkla seçebileceksiniz.Sizlere sunduğumuz mutfak tezgahlarını detaylı olarak inceleyip görsellerine ulaşarak daha doğru karar verebilirsiniz. Unutmayınız ki en iyi tezgah, en kullanışlı, gözünüze en çok hitap eden tezgahtır.

Bir önceki yazımız olan Beyaz Mutfak Dolapları Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Check Also

Dekorasyonda Mutfak Düzeni

Mutfak oturma alanı, sigara içme alanı ve yemek pişirme, yemek yeme alanları olmak üzere değişik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*