2016 Salon Dekorasyonu

Dekorasyon konusu evin güzel görünümü ve kullanım alanı yaratması bakımından büyük önem arz etmektedir. Dekorasyon konusunda doğru kararlar alınıp uygulandığı takdirde çok şık ve hayalinizdeki görünüme kavuşmak işten bile değildir. Özellikle salon dekorasyonları çok çeşitlilik göstermekte ve evin en çok vakit geçirilen yerlerinden birisi olduğu için de göze hitap etmektedir. Aşağıdaki yazımızda 2016 salon dekorasyonu hakkında sizlere çeşitli bilgiler sunacağız.

Modernize Dekorasyonlar

resim Modern Salon Dekorasyonu

Yeniliklere ayak uydurmak dekorasyon alanında da önem taşımaktadır. Eğer modern bir salon tasarımı istiyorsanız uygulamanız gereken bazı kriterler bulunmaktadır. 2016 salon dekorasyonu çeşitleri de bunlara ayak uydurmaktadır. Öncelikle bu yılın dekorasyon tipleri arasında açık renklerin salonunuza hakim olacağını belirtmemiz gerekir. Açık renk duvarlar, mobilyalar ve halılar sayesinde ferah bir hava yaratabileceğiniz gibi salonunuzu daha geniş göstermek sizin elinizde.

Aydınlatma Sistemleri

2016 Modern Salon Dekorasyonu

Eskiden kullanılan büyük ve ihtişamlı avizelere modern salonlarda rastlamak zor hale geldi. Günümüz tasarımcıları modern salonlar için led aydınlatmaları daha çekici kılmaktadır. Ayrıca tablolarınızın, perdelerinizin ve televizyon ünitesinin bulunduğu yerlerdeki duvarlar gömmeli dayanıklı led aydınlatmalar döşeterek salonunuzda muhteşem görünümlere ulaşabilirsiniz.

Puf ve Kırlentler

                Yeni tip salonlarda artık sıkça karşımıza küçük puflar çıkmaktadır. Bu, oturma alanını artırdığı gibi geniş salonlar için ferahlığı da beraberinde getirmektedir. Ayrıca koltuklarınızda kullandığınız kırlent sayısını da artırarak bu yılın salon modasını yakalamanız mümkün görünüyor.

 

Bir önceki yazımız olan Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Check Also

İskandinav Tarzda Salon Dekorasyonu

Salonlar evlerin en çok kullanılan alanları olurken dekorasyon konusunda da en çok dikkat edilen bölüm …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*