Beyaz Salon Dekorasyonu

Evlerimizde bazı önemli bölümler vardır. Bunlardan bir tanesi de hiç şüphesiz salonlarımızdır. Gelen misafirlerimizi burada ağırlar, ikramlarımızı yaparız. Evde özel olarak bulunan eşyalarımızı burada sergileriz, evdeki en kıymetli nesneler ve mobilyalar bu bölümde bulunur. Salonların önemi bu kadar büyük olunca dekorasyon işlemleri sırasında buralara ayrı özen gösterilmektedir. Yeni dönemin modasına uyulmak istenmektedir. Mimarlar ve tasarımcılar günümüz teknolojisi ve modasını takip ederek işlerini buralarda devam ettirmektedir. Renk değişimlerini sürekli takip etmektedirler. Örneğin, son günlerde koyu renklerin aksine beyaz tonları salonlarda daha sık tercih edilmektedir. Aşağıdaki yazımızda da beyaz salon dekorasyonu hakkında daha fazla bilgileri bulabilmenizi umarak birikimlerimizi derledik.

şık Beyaz Salon Dekorasyonu

Beyaz ve tonları

 

Salon dekorasyonunuzda beyaz ve tonlarını tercih ederseniz daha ihtişamlı bir salon görünümünü yakalamanız işten bile değildir. Beyaz salon dekorasyonu sayesinde daha ferah ve aydınlık bir havayı da yakalamış olacaksınız. Peki, neden beyaz renk moda odu? Yeni üretilen mobilya ve teknolojik aletlerde renkliliğin artmasından dolayı beyaz renk de bunların arasına dahil oldu. Şıklığı, zarafeti ve ferahlığı temsil eden bu renk sayesinde hem salonunuz olduğundan daha büyük görünecek hem de daha ferah bir atmosfer yakalamış olacaksınız.

modern Beyaz Salon Dekorasyonu

Renk uyumu

 

Mobilya, duvar, aksesuar ve halılarınızda beyaz ve tonları bulunmalıdır. Bu sayede ahengi yakalamış olursunuz. Özellikle duvarlarda tercih edeceğiniz beyaz tonu evin görünümü açısından büyük önem taşımaktadır.

Bir önceki yazımız olan 2016 Salon Dekorasyonu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Check Also

İskandinav Tarzda Salon Dekorasyonu

Salonlar evlerin en çok kullanılan alanları olurken dekorasyon konusunda da en çok dikkat edilen bölüm …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*