Küçük Salon Dekorasyon Modelleri

 

Evlerimizin her bölümünün ayrı ayrı önemi vardır. Salonların önemi ise diğerlerinden fazladır. Çünkü ağırlamamız gereken kişileri burada ağırlıyor ve bizim için manevi değeri yüksek olan eşyaları burada sergileyip muhafaza ediyoruz.  Herkese hitap eden evin bu bölümünün dekorasyonu da bu yüzden önem teşkil etmektedir. Evlerimizin salonu ister büyük ister küçük olsun uygun dekorasyon çeşitleri bulunmaktadır. Bizler bu yazımızda sizler için küçük salon dekorasyon modelleri konusunu ayrıntılı olarak inceleyeceğiz.

Renk Seçiminin Önemi

klasik Küçük Salon Dekorasyon Modelleri

Eğer sizlerin de salonu küçükse dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Renk seçimi de bu unsurların başında gelir. Eğer daha ferah ve aydınlık bir salon taraftarıysanız kullanacağınız renkler kesinlikle açık tonlar olmalıdır. Özellikle beyaz ve bej renkleri salonunuzdaki boğucu atmosferi ortadan kaldırmak için ideal renklerdir. Ayrıca mobilyalarınız için de aynı koşul geçerlidir. Tercih edeceğiniz açık renk mobilya ve aksesuarlar salonunuzu daha ferah gösterecektir.

beyaz Küçük Salon Dekorasyon Modelleri

Minimalize Eşyalar

Küçük salonlara hitap eden eşya ve mobilyalar da küçük olmalıdır. Küçük salon dekorasyon modelleri kategorisi kapsamında şunu söyleyebiliriz ki normal boyuttaki salonlar için kullanılan mobilyalar sizlerin salonunda gereksiz büyük gözükecektir ve ortamı boğucu kılacaktır. Bunun yerine ideal seçimler yapılmalıdır. Ayrıca gereksiz kırlent, puf, sehpa ve tablo seçimlerinden de olabildiğince kaçınılmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Beyaz Salon Dekorasyonu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Check Also

İskandinav Tarzda Salon Dekorasyonu

Salonlar evlerin en çok kullanılan alanları olurken dekorasyon konusunda da en çok dikkat edilen bölüm …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*