Küçük Salon Dekorasyonu

 

Her ne kadar geniş alanlara sahip olan salonlarda pek çok farklı dekorasyon fikri bulunsa da, dar alanlara sahip olan mekânlarda bunlar biraz daha kısıtlı oluyor. Fakat gayet şık ve modern bir düşünce ile sizlerde daha güzel salonlara sahip olabilirsiniz.

Duvarları kullanın

örnek Küçük Salon Dekorasyonu

Elbette ki küçük salon dekorasyonu için, TV üniteleri gereksiz bir seçim olacaktır. Bu sebepten dolayı, televizyonlarınız için, duvarlarınızı kullanabilirsiniz. LED ya da LCD televizyonlar rahatlıkla bir aparat ile duvarlara konumlandırılabilmektedir. Şık bir görünüm kazandırmasının yanı sıra, yerden de tasarruf etmenizde yardımcı olacaktır.

şık Küçük Salon Dekorasyonu

Oturma grubu seçimi

Aslında yıllardır süregelen yanlış bir fikir, oturma gruplarının tam olması durumu. Her zaman tam bir oturma grubu seçmek zorunda değilsiniz öyle değil mi? Mesela 3 kişilik bir koltuk, tek başına bile oldukça şık görünüm sağlayabilir. Birbiri arkasına dizilmiş olan L oturma grupları, dar salonlarda kullanılmadığında daha mantıklı olacaktır. Bu yüzden, dar alanlarda oturma gruplarından kısmen yararlanmanız, sizler için daha iyi bir seçim olacaktır.

Köşe takımları

Uygun bir köşeniz var fakat yanlış oturma grubundan dolayı alanlarınız daraldıysa, küçük salon dekorasyonu için, bir köşe takımı tercih edilebilir. Tabi ki kullanılacak renkler, pastel tonlar oluşa, daha iyi olacaktır. Beyaz renk seçimi de dar ve karanlık alanlar için faydalı olurken, uzun duvarlarda kullanılabilecek olan birkaç dekoratif raf, modernliğin simgesi olabilir.

Bir önceki yazımız olan Beyaz Salon Dekorasyonu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Check Also

İskandinav Tarzda Salon Dekorasyonu

Salonlar evlerin en çok kullanılan alanları olurken dekorasyon konusunda da en çok dikkat edilen bölüm …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*