Yaratıcı Salon Fikirleri

Evinizi yeniden dekore etmek istiyor ve yaratıcı fikirler arıyorsanız doğru yerdesiniz. Dekorasyonun en önemli noktaları arasında sadece mobilya seçimi yer almıyor, doğru aksesuarlarında kullanılması gerekiyor. Salon, bir evin en çok kullanılan odaları olur iken insanların ortak yaşam alanlarıdır ve dekorasyonda en çok bu odalara ilgi gösterilmektedir.

Sadece güzel ve dikkat çekici bir salon görünümüne değil aynı zamanda rahat ve konforlu bir yaşam alanına sahip olmak istiyorsanız sizlere sunacağımız yaratıcı fikirleri evinizde uygulayabilirsiniz. Hem modern bir yaşam alanı hem de aktif ve eğlenceli bir salon tasarımı istiyorsanız bu fikirleri ülkemizdeki hemen hemen tüm evlerde uygulayabileceksiniz.

Duvar Tablolarını Kullanın

Evlerin en çok dikkat çeken noktası mobilyalar değil duvarlardır. Salonunuza giren bir kişi ilk olarak oturma takımınıza değil duvarda yer alacak olan tabloya göz atacak iken bizde sizlere kanepe veya koltuk takımınızın arkasında duvar tabloları kullanmanızı önermekteyiz. Kanepe veya koltuğunuz ile uyum sağlayacak renkleri bulunan bir duvar tablosu salonunuza renk katacaktır.

Kanepe ve Duvar Tabloları

Kanepe ve duvar tablosu seçimi yaparken özellikle parlak ürünleri tercih edebilirsiniz. Parlak bir kanepe veya duvar tablosu ışıklar açıldığında daha güzel görünecektir. Salonunuzda fark yaratmak istiyorsanız tercih edebileceğiniz duvar tabloları arasında ise pastel renkli boyama tablolara göz atmalısınız.

Salon içerisinde Şömine

Türkiye’de hemen hemen hiçbir evin salonunda şömine bulunmamakta. Ancak yok diye üzülmeyin. Evinize ferah ve modern bir hava katacak olan şömine alanını kendiniz sonradan da oluşturabilirsiniz. Köpük veya duvar yardımı ile yaptırabileceğiniz salon köşesindeki şömine evinizin hem daha rahat hem daha sıcak hem de daha modern olmasını sağlayacak.

Salon için Şömine

Şömine alanını oldukça aktif kullanarak yaratıcı bir ev dekorasyonuna sahip olabileceksiniz. Şömine üzerinde yer alacak olan çıkıntılara aksesuarlarınızı dizebilir, renkli biblolara yer verebilirsiniz. Şömine etrafında yer alacak olan mobilyalarınızın ise şömine tasarımına uygun renklere sahip olması gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Yeni Trend 2016 Salon Koltuk Takımı Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Check Also

İskandinav Tarzda Salon Dekorasyonu

Salonlar evlerin en çok kullanılan alanları olurken dekorasyon konusunda da en çok dikkat edilen bölüm …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*