Küçük Yatak Odası Dekorasyonu

 

Her ne kadar sadece akşam saatlerinde bulunuyor olsak da, günün tüm yorgunluğunu atmadan önce zaman geçirdiğimiz yatak odaları, gerçekten en iyi dekorasyonlar ile oluşturulmalıdır. Tabi ki küçük olan yatak odaları için de birbirinden farklı tasarımlar bulunurken, seçimler iyi yapılmalıdır.

Yerleşim önemli

modern Küçük Yatak Odası Dekorasyonu

Kullanacağınız yatak ebatlarını, normalinden biraz daha küçük tutarak, yatak odanızı daha geniş gösterebilirsiniz. Tabi ki bu yatağı küçük tutmak, sizlere biraz daha yer açacağından dolayı, kullanabileceğiniz dolap sayısı da artabilir. Bunun yanı sıra küçük yatak odası dekorasyonunda çift komidin kullanmak yerine, tek komidin kullanılırsa, daha çok alandan tasarruf etmiş olabilirsiniz. Geniş yatak başlıkları kullanmak yerine, daha ince ve sade bir tasarım sizlerin seçimlerinden olabilir.

Pastel renkler kullanın

örnek Küçük Yatak Odası Dekorasyonu

Daha dar alanlara sahip olanların, ışığın iyi yansımasını sağlayabilmek amacı ile pastel tonlar kullanması öneriler arasında. Koyu tonlardan kaçınarak, daha açık tonlara yer verebilirsiniz. Böylelikle dar olan yatak odanız, kutu gibi bir görünüme sahip olmaktan çıkarak, daha rahat ve yaşanılası bir ortam haline gelebilecektir.

Halı seçimi

                Yine küçük yatak odası dekorasyonu için önemli bir yere sahip olan taban seçiminde, halılarınız, büyük ve geniş alana sahip olmaması gerekiyor. Daha minimal yapılara sahip olan tercihler yapılırsa, görünüm açısından iyi olabilecektir.

Abartılı ve kabarık yatak örtüleri kullanmak, alanınızı daha dar gösterecektir. Bu sebepten dolayı sade ve düz yatak örtü seçimi de bu dekorasyon için ciddi bir yere sahip olabilir.

Bir önceki yazımız olan Beyaz Yatak Odası Dekorasyonu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Check Also

Yatak odası dekorasyonu

2018 Yatak Odası Takımları Dekor Trendleri

2018 Yatak Odası Takımları Dekor Trendleri Bu yılın yatak odası dekoruna rehberimizle en son modaları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*